جوراب ضد میکروب

در این مطلب قصد دارم در رابطه با یک جوراب با قابلیت ضد میکروب بودن، خدمت شما اطلاعاتی ارائه دهم. اگر اهل طبیعت گردی هستید و تجربه پوشیدن پوتین یا بوت را برای مدت نسبتا طولانی دارید، قطعا می دانید که داشتن یک جوراب با کیفیت و مناسب به چه میزان بر راحتی و سلامت پا تاثیر گذار است. مطمئنا بعد از یک زمان نسبتا طولانی در هوای گرم یا سرد و یا یک کوهنوردی یک روزه، علاوه بر دردی که در پاهای خود احساس می کنید، بوی بدی هم احساس خواهید کرد. با این شرایط تکلیف چیست؟ آیا جورابی وجود دارد که علاوه بر راحتی بتواند بوی بد پا را بعد از یک روز فعالیت یا طبیعت گردی از پا های شما حذف کند؟ پاسخ ساده است. یک جوراب ضد میکروب با کیفیت می تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف نماید.

حالا سوال این است که آیا واقعا یک جوراب ضد میکروب کارامد است؟ باز هم جواب مثبت است، ذرات نقره که در این جوراب ها وجود دارند این وظیفه را به عهده خواهند گرفت.

جنس الیاف

الیاف نایلون استفاده شده در این جوراب با نقره که خاصیت ضد میکروب(ضد باکتری) دارد پوشش داده شده‌اند، لذا این جوراب به طور کامل در برابر بوی عرق موثر است. زمانی که باکتری ها در تماس با این نخ های ضد‌ میکروب قرار می گیرند، به جهت شیمیایی به طور قطع آسیب می بینند!

استفاده از الیاف سینتتیک(نایلون) در این جوراب باعث ایجاد خاصیت انتقال رطوبت خواهد شد. به این ترتیب که حجم بالایی از رطوبت را به سرعت از روی پوست جدا کرده و به خارج جوراب انتقال می دهد. اما همچنان باکتری های ایجاد کننده بو شانس این را دارند که با باقیمانده رطوبت(عرق) موجود روی پوست وارد واکنش شوند. زمانی که شما جوراب های خیس داشته باشید و پای شما داخل کفش یا بوت باشد هر کدام از پاها حکم یک کارخانه ایجاد بود خواهند داشت.

جوراب ضد میکروب

بوی عرق

عرق به حالت کلی فاقد بو است. اما وقتی رطوبت با باکتری های روی پوست شما مخلوط می شود، همه چیز بد می شود. این باکتری ها عرق را دگرگون می کنند و به این ترتیب باعث ایجاد بو و مشکلات دیگر در پا می شوند. با قاطعیت نمی توان گفت که فقط این باکتری ها هستند که باعث مشکلاتی همچون قارچ انگشتان و قارچ ناخن می شوند، اما بسیار می توانند در بروز این مشکلات تاثیر گذار باشند.

در این جوراب ها استفاده از الیاف نایلون پوشش داده شده با ذرات نقره، باعث حذف باکتری‌هایی می شوند که در مجاورت با عرق پا می توانند ایجاد مشکل کنند. این جوراب‌ به طور خاص بر این موضوع تولید شده و یک محصول صرفا تبلیغاتی نیست!

تنفس پذیری جوراب ضد میکروب

این جوراب حاوی الیاف سبک و تنفس پذیر پنبه نیز در ساختار خود می باشد. پنبه باعث ایجاد یک حس تهویه در پاهای شما می شود و در ادامه دمای پا را به طور خودکار تنظیم می کند. این جوراب با ترکیب عالی که در ساختار الیافی خود دارد علاوه بر آنتی استاتیک بودن، از پا در برابر تاول زدن نیز محافظت می کند.

کاربرد جوراب ضد میکروب

 این جوراب برای شما که برای زمان طولانی مجبور هستید طی روز کاری خود، به طور کامل کغش به پا داشته باشید و فعالیت کاریتان در حالت ایستاده است، شدیدا مناسب خواهد بود. اگر علاقه‌مند به طبیعت گردی و کوهنوردی هستید نیز این جوراب بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. به خاطر داشته باشید این جوراب به طور خاص در محیط های گرم که میزان عرق بیشتر است بالاترین کارایی خود را دارا می باشد.

شاخص های جوراب ضد میکروب

  • قابلیت ضد میکروب
  • مقاومت در برابر بو
  • حفاظت در برابر ایجاد تاول
  • ضد الکتریسته ساکن
  • 82% پنبه، 10% نایلون، 5.5% اسپاندکس، 2.5% نایلون پوشش داده شده با نقره
  • تولید کشور امریکا