پارچه شِرپا(پارچه تدی)

یکی از پارچه های پرکاربرد برای تولید لباس های پاییزه و زمستانه پارچه شِرپا یا ببعی می باشد. این پارچه در بازار فروش کشور ما با نام هایی همچون شرپا، ببعی و پارچه تدی شناخته می شود. این پارچه به واسطه حالت پرزی شکلی که دارند بسیار مورد توجه افراد علاقه مند به لباس های زمستانی نرم و پفی قرار می گیرد.

کاربرد پارچه تدی (شِرپا)

از این پارچه برای تولید محصولاتی همچون کت، سوئیشرت، پالتو برای سنین مختلف استفاده می شود . پارچه ببعی یا شرپا به عنوان آستری کاپشن، کت و پالتوها نیز بسیار کاربردی می باشد.

خصوصیات پارچه تدی (شِرپا)

این پارچه به دلیل ساختار کرکی شکلی که دارد بسیار لطیف و نرم بوده همچنین گرمای خوبی و نیز برای مصرف کننده فراهم می آورد.(شبیه به پارچه پلار است)

ساختار بافت پارچه ببعی به صورت گردباف بوده و پرزهای سطح پارچه در جریان بافت در داخل بافت پارچه قرار گرفته اند، از این رو این کرکها یک استحکام منطقی در داشته و مصرف کننده نیاز به نگرانی نسبت به این موضوع را نباید داشته باشد.

پارچه تدی از یک سمت انعطاف پذیری خوبی برخوردار بوده و از سمت دیگر پارچه انعطاف‌پذیری کمتری دارد.

وزن پارچه

وزن پارچه تدی یا ببعی از ۱۲۰ تا ۴۰۰ گرم بر متر مربع می تواند مختلف باشد این تنوع وزنی برای تولید محصولات مختلف با کارآیی متنوع می تواند باشد.

شستشو و نگهداری

برای شستشو و نگهداری پارچه تدی یا ببعی می توان از ماشین لباسشویی نیز استفاده کرد، اما می بایست لباس را پشت و رو کرده و برای اینکه به پرز های سطحی پارچه لباس آسیب نرسد، بهتر است از دمای ۳۰ درجه سانتیگراد برای شستشو استفاده شود. ضمنا میزان دور خشک کن چرخشی ماشین لباسشویی بهتر است روی حداقل میزان ممکن تنظیم شود.