الیاف طبیعی (لایو یوتیوب)

اولین لایو آموزشی پارچه شناسی در یوتیوب با عنوان الیاف طبیعی – گیاهی یا حیوانی در تاریخ 12 فروردین 1402 برگزار خواهد شد.

از استوری اینستاگرام تا لایو یوتیوب

موضوع از آنجا آغاز شد که در یک استوری اینستاگرام فایبر ساینس در رابطه با یکی از کامنت های ارسالی سوالی مطرح شد. متن کامنت ارسالی به این شرح بود: “با تولید الیاف حیوانی موافق نیستم، چقدر برای تولید پشم و… باید حیوانات آزار ببینن و یا حتی خارج از چرخه طبیعی تولید بشن… الیاف طبیعی تو کارم استفاده می کنم ام از نوع گیاهی”. از این رو پرسشی با این عنوان مطرح شد که آیا شما با این نظر موافق هستید؟
این استوری بسیار مورد توجه مخاطبین پیج قرار گرفت و بسیاری در این نظر سنجی شرکت کردند. در این نظر سنجی 44 درصد موافق و 56 درصد مخالف داشتیم.

الیاف طبیعی - مسعود طالاری - پارچه شناسی

در این بین نظرات متعددی نیز برای من در رابطه با موافقت یا عدم موافقت با تولید الیاف طبیعی از نوع گیاهی و حیوانی ارسال شد. همزمان با ارسال نظرات قصد داشتم هر یک را به صورت استوری منتشر و روی آن بحث و گفتگو داشته باشیم اما در ادامه تصمیم گرفتم که یک لایو آموزشی با عنوان الیاف طبیعی را در کانال یوتیوب پارچه شناسی برگزار کنم. تا مطالب به شکل گسترده تری بررسی و تحلیل شوند.

هدف از برگزاری لایو

به طور کلی نظرات و سوالات مختلفی در رابطه با الیاف طبیعی و روند تولید این نوع الیاف وجود دارد. ما سعی خواهیم کرد که در این لایو آموزشی تا حد امکان در رابطه با برخی از این نظرات و سوالات بحث و گفتگو کنیم. برخی از سوالات موجود در رابطه با الیاف طبیعی و همچنین الیاف مصنوعی به شرح زیر است:

الیاف طبیعی بهتر است یا الیاف مصنوعی؟
الیاف طبیعی گیاهی بهتر است یا الیاف طبیعی حیوانی؟
معایب الیاف مصنوعی چیست؟
معایب الیاف طبیعی حیوانی مثل پشم چیست؟
مشکلات الیاف حیوانی چیست؟
مزایای الیاف طبیعی گیاهی مثل پنبه و لینن چیست؟

زمان و نحوه برگزاری لایو

این لایو آموزشی همانطور که گفته شد در کانال یوتیوب پارچه شناسی در تاریخ 12 فروردین ماه 1402 از ساعت 4 بعد از ظهر به مدت یک ساعت برگزار می شود. شما می توانید برای آگاهی از زمان شروع لایو به لینک زیر وارد شوید و روی زنگوله موجود روی پوستر کلیک بفرمایید تا همزمان با شروع برنامه از این فرایند آگاه شوید. قطعا حضور و حمایت شما باعث افزایش کیفیت این گفتگوی آموزشی خواهد شد.

لینک برگزاری لایو:

شرکت در لایو آموزشی(کلیک کنید)

الیاف طبیعی - مسعود طالاری - پارچه شناسی