ثبت اختراع

همزمان با تحقیق و فعالیت بر روی پایان نامه کارشناسی ارشد که در زمینه لکه بری و ایجاد پوشش های بدون لکه بود، یافته های خوبی در این زمینه به عمل آمد. این یافته ها به راهنمایی جناب دکتر رامین خواجوی و مشاوه جناب دکتر محمد اسماعیل یزدانشناس انجام گرفت. همینطور حضور دوست بزرگوار بنده جناب مهندس علیرضا الهی نیز در این مسیر بسیار راهگشا بود.

حلال ترکیبی جدید جهت از بین بردن لکه از روی منسوجات

مسعود طالاری، رامین خواجوی، محمد اسماعیل یزدان شناس

لکه های نوشیدنی ها از جمله مواردی است که اکثر افراد به صورت روزمره با آن ها مواجه می شوند. حلال به کار گرفته شده در این محلول یکی از انواع حلال های اورگانیک و یکی از اصلی ترین انواع حلال های قطبی آپروتیک می باشد. این حلال کاربرد بسیار بالایی در صنعت دارو سازی و پزشکی دارد لذا اثر منفی بر سلامت انسان و بدن نخواهد داشت.

انحلال ساختار های رنگی حاوی تانین توسط محلول حاوی نانو ذرات TiO2

مسعود طالاری، رامین خواجوی، محمد اسماعیل یزدان شناس

این محلول قادر خواهد بود طی سه مرحله حل کردن، معلق نگه داشتن ذرات رنگی و نهایتا تخریب پیگمنت های رنگی لکه را از بین ببرد. در این فرایند جداسازی و حل کردن وظیفه حلال می باشد که در مرحله اول و همزمان با اضافه کردن محلول لکه بر به پارچه آغاز به کار می نماید و با نفوذ بسیار بالایی که دارد پیگمنت های رنگی را از منافذ الیاف جدا و خارج می نماید و تا حد امکان در خود حل می کند.

کاربرد پارچه های پوشش داده شده با ذرات نانو TiO2 در پساب نساجی

مسعود طالاری، علیرضا الهی، محمد اسماعیل یزدان شناس

بر اساس مطالعات و بررسی های انجام گرفته شده، قابلیت استفاده از پارچه های پوشش داده شده با ذرات نانو TiO2 سنتز شده در فاز آناتاز جهت از بین بردن پساب های نساجی بر پایه هتروپلی آروماتیک ثبت گردید.